onestate.info

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Grzeszny żywot Franciszka Buły (1980)dodany: 04/05/2010

Gatunek:
Komedie
Data Dodania:
04/05/2010
Wyświetleń:
2245
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Koniec lat 30. XX wieku. Ślązak z krwi i kości, Wilek Lizoń (Jerzy Cnota) wraz z trupą aktorsko-cyrkową wystawia na podwórkach górniczych kamienic przedstawienie, którego głównym bohaterem jest niejaki Franciszek Buła (Andrzej Grabarczyk), postać z ludowych opowieści. Historia Buły rozpoczyna się w czasach powstań śląskich. Podwórkowi artyści przedstawiają w żywych obrazach lata szkolne Franka, pracę w kopalni, więzienie za działalność komunistyczną i ciągłą biedę. Fantazja miesza się z rzeczywistością.


Grzeszny żywot Franciszka Buły (1980)dodany: 04/05/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18210 Online:25 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze onestate.info. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis onestate.info nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.